Quick Links

Skip to main content Skip to navigation

Main Navigation

Top

Track

Home > breadcrumbs: High School > breadcrumbs: Athletics > breadcrumbs: Track >

Working...

Ajax Loading Image

 

Norton High School Track Results

April 09, 2019

Events Place Athlete Time/Distance
Girls 100 meter hurdles 2 Mady Boydston 18.65
Girls 100 meter hurdles 6 Bailey Campbell 21.30
Boys 110 Meter Hurdles 1 Trent Herrick 16.51
Girls 100 meter dash 1 Alexi Beach 12.87
Girls 100 meter dash  13 Ishia Calhoon 14.42
Girls 100 meter dash 9 Caitlyn Cheney 14.62
Girls 100 meter dash 25 Meg Keeten x20.60
Boys 100 Meter Dash 6 Treylan Gross 12.08
Boys 100 Meter Dash 12 Parker Dibble 12.70
Boys 100 Meter Dash 13 Kagen Keeten 12.95
Boys 100 Meter Dash 19  Xavier Kendall X13.48
Boys 100 Meter Dash 21 Aaron Lenker X13.67
Boys 100 Meter Dash 22 Javean Howell X13.84
Boys !00 Meter Dash 24 Alex Minkler X14.91
girls 200 meter dash 1 Alexi Beach 26.83
girls 200 meter dash 3 Ava Schemper 27.29
girls 200 meter dash 5 Abby Babcock 28.17
Event Place Athlete Tme/Distance
girls 200 meter dash 11 Ishia Calhoon X31.16
Boys 200 Meter Dash Treylan Gross 24.12
Boys 200 Meter Dash 15 Kevin Russell  26.56
Boys 200 Meter Dash 19 Xavier Kendall 28.20
Boys 200 Meter Dash 20 Javean Howell X28.51
girls 4x800 Meter Relay

2

Abby Hoover, Kay Pakkebier, Collete Kennedy, Ashlynn Kennedy 11:28.05
Boys 4x800 Meter Relay 3 Nick Schemper, Joel Ford, Eric Moon, Nicholas Beckman 9:40.85
girls 1600 meter run 8 Gracie Jessup 7:14.35
Boys 1600 Meter Run 7 Eric Moon 5:38.26
Boys 1600 Meter Run 8 Nicholas Beckman 5:51.22
Boys 1600 Meter Run 10 Konner Roth 6:01.70
Boys 1600 Meter Run 11 Cole Wenzl x6:12.14
girls 4x100 meter relay 2 Ava Schemper, Alexi Beach, Emmie Kenney, Abby Babcock 52.58
Boys 4x100 Meter Relay 3 Jake Sission, Treylan Gross, JJ Minkler, Parker Dibble 46.93
Boys 4x100 Meter Relay 8 Kevin Russell, Jeremy Ford, Javean Howell, Xavier Kendall 50.51
girls 400 meter dash 2 Ava Schemper 1:06.42
girls 400 meter dash 3 Emmie Kenney 1:07.67
girls 400 meter Dash 5 Emma Hunnacutt 1:10.42
boys 400 Meter Dash --- Kevin Russell FS
Girls 300 Meter Hurdles 3 Meredith Jacobs 54.87.
Girls 300 Meter Hurdles 5 Mady Boydston 56.73
Girls 300 meter hurdles  8 Bailey Campbell.                                                                           1:08.32
Boys 300 Meter Hurdles 3 Trent Herrick 45.83
Girls 800 Meter Run 4 Kay Pakkebier.                                2:49.10
boys 800 Meter Run 5 Nick Schemper  2:19.41
Boys 800 Meter Run 6 Joel Ford 2:20.30
Girls 3200 Meter Run 5 Abbey Hoover  14:06.48
Girls 3200 Meter Run  6 Ashlynn Kennedy 14:22.24
Girls 3200 Meter Run 7 Collette kennedy 15:13.71
Girls 3200 Meter Run 10 Gracie Jessup x15:58.93
Boys 3200 Meter Run 5 nicholas Beckman 12:44.87
Boys 3200 Meter Run 6 Konner Roth 13:11.72
Boys 3200 Meter Run 8 Nathaniel Huntly 13:14.11
Boys 3200 Meter Run 9 Cole Wenzl x13:43.11
Girls 4x400 Meter Relay 2 Emmie Kenney, Abby Babcock, Emma Hunnacutt, Ava Schemper 4:31,60
Boys 4x400 Meter Relay 4   4:01.01
Boys 4x10 Relay 5 Boston McDonald, Kasen Keeten, Noah Vankooten, Brock Buresh 55.71
Girls High Jump 5 Meredith Jacobs 4-6.00
Girls High Jump 7 Abby Babcock 4-2.00
Girls High Jump 8 Kacyee Russell 4-2.00
Boys High Jump 3 JJ Minkler 5-10.00
Boys High Jump --- Jeremy Ford NH
Girls Discus Throw 7 Sydney Mitchell 83-09.50
Girls Discus Throw 8 Nyla Salina 82-09.75
Girls Discus Throw 16 Evea Arment 74-06
Girls discus Throw 23 Jacie Roth x67-00
Girls Discus Throw 12 Kyleigh Russell x39-09.50
Boys Discus  5 Kasen Keeten 119-06.50
Boys Discus 19 Brock Buresh 82-10.50
Boys Discuss 21 Nathanial Huntly 77-00
Boys Discus 23 Zadok Taylor x73-02.50
Boys Discus 29 Ben Bennight x59-07.50
Girls Javelin 9 Eavea Arment 75-03
Girls Javelin 17 Sydney Mitchell 66-03
Girls Javelin 18 Kyleigh Russell 64-10
Girls Javelin 21 Jacie Roth x61-02
Boys Javelin 3 Kasen Keeten 153-02
Boys Javelin 8 Boston Mcdonald 121-01
Boys Javelin 16 Brock Buresh 94-06.50
Boys Javelin 18 Zadok Taylor x90-09
Boys Javelin 10 Nathaniel Huntly x86-09
Boys Javelin 9 Ben Bennight x41-01
Girls Long Jump 2 Lexi Wood 15-08.00
Girls Long Jump 7 Kenzie Storz 14-04.00
Girls Long Jump 8 Kaycee Russell 13-08.00
Girls Long Jump 9 Ishia Calhoon x13-05.50
Boys long Jump 4 JJ Minkler 19-00.50
Boys Long Jump 15 Jeremy Ford 16-06.75
Boys Long Jump 16 Javean Howell 1603.00
Girls triple jump 1 Meridith Jacobs 33-04.25
girls Triple jump 4 Lexi Wood 31-04.00
Girls Triple jump 10 Kenzie Storz 29-08.00
girls triple jump 12 Caitlyn Cheney x28-03.00
Boys triple jump  2 JJ Minkler 38-04.50
boys triple jump 3 Nick Schemper 38-03.00
boys triple jump 7 Jake Sission 35-03.50
boys triple jump 10 Jeremy Ford x33-06.50
girls shot put 10 Nyla Salinas 28-05.50
girls shot put 13 Evea Arment 26-08.50
girls shot put  14 Jacie Roth 26-07.50
Girls Shot Put 18 KyleighRussell x24-05.75
girls shot put 23 Sydney Mitchell x22-01.50
boys shot put 8 Kasen Keeten 39-05.00
boys shot put 19 Zadok Taylor 31-02.50
boys shot put 20 Brock Buresh 30-10.00
boys shot put 28 ben bennight x26-09.75
girls pole vault 3 Meg Keeten 7-06.00
girls pole vault 7 Kenzie Storz 7-00.00
boys pole vault 4 Kagen Keeten 11-00.00
boys pole vault 5 Aaron Lenker 10-06.00
boys pole vault 6 Nicholas Beckman 10-00.00
boys pole vault 8 Jake Sission x9-06.00
boys pole vault  9 Eric Moon x9-06.00
boys pole vault 11 Alex Minkler x8-06.00

 

Back To Top